YKS İçin Hızlı Okuma

YKS sınavı, öğrencilerin artık geleceklerine şekil verecekleri son sınavlardan bir tanesidir. Bu sınav sonrasında hangi mesleği seçeceğinize karar vererek iyi bir üniversiteye doğru adım atıyorsunuz. İşte bu kadar önemli bir sınav için hazırlık aşamasında tüm rakiplerinizden birkaç adım önde olabilirsiniz. Özellikle yetiştiremedim gibi sorunların kalmayacağını ilk ders sonrasında rahatlıkla anlayabilirsiniz. YKS için hızlı okuma kursu ile birlikte son derece başarılı bir şekilde bu kursu tamamlayabilirsiniz.

Hızlı bir şekilde okuma yaparak hayatınız boyunca kullanacağınız bir yeteneğe sahip olabilirsiniz. Bu yetenekler ile birlikte hayatın hızına yetişebilecek, hatta size göre hayatın daha yavaş aktığını fark edeceksiniz. Hızlı okuma, hızlı anlama ve hızlı düşünme yetenekleriniz bir kurs ile ancak bu kadar değişecektir.

Hızlı Okuma İçin Ne Yapmak Gerekir?

YKS için hızlı okuma kursuna başladığınız zaman sizlerin eski alışkanlıklarından kurtulmasını sağlıyoruz. Yeni bir okuma tekniği ile hayata bakış açınız değişecektir.

  • Ön Okuma: Okuma öncesinde metin hakkında fikir sahibi olarak anlama oranınızı güçlendirebilirsiniz. Bunun için kursumuzda öğrendiğiniz “göz gezdirme tekniği” kullanacaksınız.
  • Kelime Hazinesi: Kelime hazneniz genişledikçe okuma hızınızda o kadar artacaktır. Özellikle okuma yaptığınız konular sabitse o konular hakkında bildiğiniz kelimeleri arttırmalısınız.
  • 5N1K: Günümüzde sıklıkla duyduğunuz bu yöntem kursumuzda da karşınıza çıkacaktır. Bu yöntemle birlikte sizlere kim, ne, nerede, nasıl, ne zaman sorularını metne sormayı ve cevap almayı öğretiyoruz.
  • İz Taşı: Okuduğunuz metnin tamamını anlamak istiyorsanız o zaman metnin bazı yerlerine iz taşı dediğimiz yerler işaretleyebilirsiniz. Böylelikle o noktaları zihninize de koyduğunuzu göreceksiniz.

Yukarıdaki yöntemler özellikle YKS için hızlı okuma kursunda sizlere çok yardımcı olacaktır. Bu yöntemlerle birlikte sınava, derslere ve hayata karşı bakış açınız değişecek, okulunuzda başarıya giden yolu çok hızlı bir şekilde kat edeceksiniz. Hızlı bir okuma yapabilmek için öncelikli bilinmesi gereken temel şey şuan okuduğunuz hızın çok düşük olduğunun farkına varmaktır. Kursumuzun ilk günü sizleri bu alışkanlıklarınızdan kurtarıyor ve değişimi fark etmenizi ilk ders saati ile birlikte sağlıyoruz.

Hızlı Okuma Eğitim İçeriği

Etkin Hızlı Okuma Bilgiler

Okuma ve Anlama Hızınızın Ölçümü

Etkin Hızlı Okuma Egzersizleri

Bilgisayar destekli programlar

Çalışma Kitabımız

Basılı kaynaklar (kitaplar, dergiler, gazeteler, web siteleri, e-posta vb)

Hızlı Okumayı Etkileyen Faktörler

Etkin Hızlı Okuma Sistemi

Fotografik Okuma

Ön Okuma

Hızlı Okuma

Detaylı Okuma

İleri Okuma Teknikleri

Esnek Okuma

Tarama Teknikleri

Göz Atma Teknikleri

Seçici Okuma

Etkili gözden Geçirme

değil Alma

Zihin Haritaları Çıkarma

Amaçlı Okuma

Aktif Okuma

Ana düşünce, yardımcı düşünce, konu tespit etme

LKS, YKS (TYT-AYT), ALES, DGS, KPSS Paragraf Soruları Çözümlerinde Dikkat Edilecek Hususlar

Sınav Odaklı Dikkat Soruları

Sınavlarda Ön Hazırlık

Form Doldurma

Soru Köklerini Okuma

Şıkları Net Görme

Olumlu Olumsuz Soru Köklerini Ayırma

Çeşitli Egzersizler

Soru Çözümleri

LKS, YKS (TYT-AYT), ALES, DGS, KPSS grubun ihtiyacına göre belirlenir.

TYT ve AYT İçin Hızlı Okuma

TYT ve AYT sınavları gençlerin girdiği en önemli sınavlardan bir tanesidir. Hayatlarında belki de ilk kez profesyonel bir sınava girmenin eşiğinde olan genç kardeşlerimize bu konuda ebeveynleri olarak yardımcı olmanız mümkündür. Sınav öncesinde ve sınav zamanında her şey “zamanı doğru kullanmak” ile alakalıdır. TYT ve AYT için hızlı okuma kursu Ankara’da ise biz size tam olarak bunları öğretiyoruz.

Her insanın bir yazıya baktığında aktif bir görüş açısı vardır. Bu açıya göre insanlar belirli bir noktayı görür ve eğer bir eğitim almamışsa bu genelde 2 veya 3 kelime düzeylerindedir. İşte aktif görme alanının bu düzeylerden her biri 6 – 7 kelime olan 2 satıra kadar çıktığını düşünebiliyor musunuz? Bundan dolayı hızlı bir okuma kursuna çocuklarınızı göndererek onların bütün kariyerlerini etki altına alabilirsiniz.

Hızlı Okuma Kursu Aşamaları

TYT ve AYT için hızlı okuma kursu kapsamında eğitim kurumumuzda toplamda 4 aşamalı bir kurs vermektedir. Bunlar:

  • İlk gün eğitimlerinde öğrencilere eski okuma alışkanlıkları unutturulmaya çalışılır. Ders başlamadan ve ders sonunda okuma ve anlama konusundaki hızınızı ölçerek aradaki farkı net bir şekilde göreceksiniz.
  • Çıraklık dönemi eğitimleri ise ilk günün ardından 2. ve 3. gün olarak devam ediyor. Buralarda blok okuma ve farklı metinler arasındaki okumayı nasıl yapacağınızı görebilirsiniz. Metinleri fotografik okumayı burada öğreneceksiniz.
  • Bilinçlenme ve ileri tekniklere giriş ile birlikte hızlı okuma yazılımlarımız sayesinde pratik yapacak ve her geçen gün daha hızlı bir okuyucu olacaksınız.
  • Ustalık dönemi ise kursumuzun son gününe denk geliyor. Hepinizin usta birer okuyucu olarak kursumuzdan ayrılmanızı sağlıyoruz.

YTY ve AYT için hızlı okuma kursu kapsamında sizlere yukarıdaki eğitimler verilecektir. Bu eğitimlerde en önemli sonuç sizin okuma hızınız ile anlama hızınızın çok fazla arttığı gerçeğidir. Uzman eğitmenlerimiz ile birlikte alacağınız ve bol pratik yaparak öğreneceğiniz bir yetenek olan okuma yeteneğini ömür boyu tüm yaşantınızda kullanacağınızdan emin olabilirsiniz. Ne kadar doğru bir karar verdiğinizi tüm hayatınız boyunca yakınlarınıza anlatacaksınız.