Anlayarak Okuma Teknikleri Kursu

Hızlı Okuma Kursu ile birlikte okuma düzeyinizdeki farkı henüz ilk günden hissedeceksiniz. Hızlı bir okuma yapmak demek anlamadan okumak demek değildir. Bunun yanında bu okumalar ile birlikte anlamakta öncelikli olacaktır. Burada eğitim kurumumuzda 3 haftalık, 2 haftalık veya 5 günlük eğitimler düzenliyor. Bu eğitimlerden bir tanesine katılarak hayatınızın ne kadar değişebildiğini görebilirsiniz.

Eğitime başlamadan öncelikle sizin anlama ve okuma hızınızı test ediyoruz. Birde kurs tamamlandıktan sonra hızınızı sizlere gösteriyoruz. Hızınızdaki bariz değişimi hemen fark edeceksiniz. Kursun amacı öğrencilerini iyi bir okur yapmaktır. Bu sayede hayatınızdaki pek çok değişkenliğe ayak uydurabileceksiniz. Özellikle ders çalışma sürelerinizdeki azalma, sınavdan ilk çıkan siz olma gibi durumlar ile karşılaşacaksınız.

Günümüzde pek çok yerde hızlı okuma kursu ile ilgili reklamlar ile karşılaşabilirsiniz. Ancak bunların bir kısmı çok abartı bir kısmı ise anlama özelliğinizi geliştirmeyen kurslardan ibarettir. Eğitim kurumumuzda bu konuda uzman eğitmenler ile birlikte anlama ve okuma hızınızın ne kadar arttığına şaşıracaksınız. İşte tamda bu noktada sizlere yardımcı oluyoruz.

Kimler Hızlı Okuma Kursu Almalı?

Bu kursumuzun amacı okuma ve anlama yeteneğinizi geliştirmektir. Özellikle aktif bakış açısı ve görme açınızı son derece geliştiriyoruz. Normal bir kişi 2 kelime veya 3 kelimelik bir görme alanına sahipken siz 3 – 4 cm2‘lik bir görme alanına sahip olacaksınız. Peki, bu kursu kimler almalı?

 • Öğrenciler
 • Çalışan kişiler
 • Okumaktan zevk alan kişiler
 • Hayatı yakalamak için çalışanlar
 • Öğretim görevlileri
 • Herkes

Hızlı okuma kursu, sizleri sınavlara hazırladığı gibi aynı zamanda hayata da hazırlar. Çünkü etrafınızda olup bitenleri değerlendirme konusunda da farklı bir bakış açısı kazanırsınız. Anlama kabiliyeti sadece okuduklarınızla sınırlı kalmaz aynı zamanda duyduklarınızla da alakalıdır. Hazır cevap birilerine özeniyorsanız eğer bunun bir yetenek olduğunu ve sizinde kazanabileceğinizi keşfetmeye hazır mısınız?

Eğitim kurumumuza gelerek sizlerde kaliteli bir eğitim alma yolunda ilk adımı atabilirsiniz. Özellikle sınavlarınızda zaman kazanmak ve hazırlık aşamasında hız kazanmak için tüm öğrenciler başta olmak üzere herkese kursumuzu tavsiye ederiz.

YETİŞKİN VE SERBEST GRUPLAR İÇİN ETKİN HIZLI OKUMA KURSU

 • Sizler için özel hazırlanmış programımızla hem okuma hem de anlama hızı artacak.
 • Kursiyerlerin  seviyelerine uygun okuma metinleri ve bilgisayar destekli  egzersizlerle çalışmalarımızı yapmaktayız.
 • MEB onaylı Etkin Hızlı Okuma eğitimi veren kurumumuzun eğitim müfredatı bu doğrultuda hazırlanmıştır.

Etkin hızlı okuma kursu ile:

 • Dikkat dağınıklığı azalacak, odaklanma artacak, hızlı ve anlayarak okuma sağlanacaktır.
 • Kendinize zaman ayırın. Okumak istediklerinizin bir listesini yapın. E-posta, dosya, rapor, gazete, dergi ve kitapları daha kısa bir zaman içinde okuyup anlayabilirsiniz.
 • Başarmak geleceğe sağlam adımlarla yürümek için iyi bir okur olmak gerekiyor.