Sınavlar İçin Hızlı Okuma Eğitimleri

Sınavlar için hızlı okuma eğitimleri faydalı mı? Türkiye’ de öğrenciler eğitim-öğretim hayatları boyunca birçok sınava girmekte. Bu sınavlar için yıllarca çalışmakta. Bu sınavlardan bazıları hayati önem taşımaktadır. Mesala, doktor olduğunuzu düşünün. TUS hazırlanmanız gerekecek. Uzman doktor olabilmeniz, kariyerinizde ilerlemeniz için. Okuduğunuz süre içerisinde birçok sınava girmiş olabilirsiniz. Okul bitince genel bir sınava girmeniz isteniyor.

TUS İçin Hızlı Okuma

TUS, tıp öğrencileri tarafından girilen ve doktorluğa ilk adımın atıldığı bir sınavdır. Bununla birlikte hazırlanılması gereken o kadar çok konu vardır ki normal bir çalışma ile kesinlikle kolay bir şekilde tamamlanamaz. İşte burada bazı yardımcı kaynaklardan yardım almanız gerekir. TUS için hızlı okuma kursu sayesinde bu sınavdan başarı şansınızın arttığını göreceksiniz.

Sınavlarda Hızlı Okuma Eğitiminin Yararları

Hızlı okuma sayesinde normalde 1 saatte çalıştığınız konulardan çok daha fazlasını yine aynı saat dilimine sığdırabileceksiniz. Böylelikle konuları çabuk bitirecek, tekrar için vakit dahi bulabileceksiniz. İşte, bu noktada sizlere bunun nasıl gerçekleşebileceğini açıklayalım.

  • Her insanın gözünün bir aktif görme alanı vardır. Normal bir insan 2 kısa kelimeyi görür ve okurken, bir üst seviyede 3 uzun kelimeyi okuyabiliyorsunuz. Ancak işte uzman olduğunuz zaman her biri 6 – 7 kelime olan 2 satır okuyabiliyorsunuz. Hızınızın ne kadar artacağını düşündünüz mü hiç?
  • Her insanda birde görme sınırı bulunuyor. Görme sınırınızı ne kadar esnetirseniz eğer daha fazla alan görebilirsiniz.
  • Sınavlar için hızlı okuma kursunda odaklanma da öğretilecektir. Bu sayede hızlı bir okuma yapabilmek için gereken odaklanma işini de tamamlamış olacaksınız.
  • Hızlı bir şekilde okuma yaparken dikkat etmeniz gereken en temel şeylerden bir tanesi de hızlanmadır. Hızlı okurken hızlı anlama durumu olacaktır. Yoksa anlamadıktan sonra bu kursun hiçbir önemi yoktur.
  • Okuduğunuz yazılarda tarama ve seçme gibi bir takım özellikler kazanacaksınız. Yani tek bir kelimeye odaklanmak ve onun makalede geçtiği yerleri taramak gibi.

Bu özellikler sayesinde sınava hazırlık sürecinizi kısaltacağınızı söyleyebiliriz. Sınavlar için hızlı okuma kursumuzun faydalarını görmeye devam edeceksiniz. Biz sizlere bir yetenek kazandırıyoruz ve bu yeteneği hayatınız boyunca kullanabilirsiniz. Sınav zamanları yaklaşmadan bizimle iletişime geçerek hemen kurslarımızdan bir tanesine başlayabilirsiniz.