Ankara Çocuklar İçin Kodlama Eğitimleri

Robotik kodlama, geleceğin en önemli uğraşlarından bir tanesidir. Teknolojik olarak içerisinde yazılım ve kod barındıran her türlü makinenin yapımı sırasında kodlama teknikleri kullanılır. Kursumuzda ise çocuklara özel olarak bu kodlamalarla ilgili eğlenceli aktiviteler yapılmaktadır. Çocukların makineler konusunda bilinçli olarak yetişmesini sağlamak amacıyla yapılan bu işlemlerde bütün çocuklar fazlasıyla eğlenmektedir.

Geleceğin yapı taşlarından bir tanesi olması tartışılmaz olan kodlama, sensörleri algılayabilen tüm makinelerde kullanılır. Sensörler tarafından iletilen sinyalleri algılayan ve onları yorumlayarak verilen komutu uygulayan sistemlere robot denir.

Robotik kodlama pek açıdan çocuklar için faydalıdır.

  • Çocukların kullandıkları makine ve oyuncakların nasıl yapıldığını öğrenmesini sağlar.
  • Onların hayata farklı pencereden bir kez daha bakmasına aracılık eder.
  • Geleceğin en önemli uğraşları hakkında henüz küçükken bilgi sahibi olur.
  • Bu yönde bir yeteneği varsa uzman eğitmenlerimiz tarafından fark edilir, size bilgi verilir.

Çocuklarımızın güzel bir geleceğe sahip olması bizlerin en büyük hayallerinden bir tanesidir. Onları geleceğe hazırlarken henüz küçük yaşlarda öğrettiklerimizin veya öğretmediklerimizin büyük etkisi olur. Çocuklar, 3 – 4 yaşından sonra bir şeyleri öğrenmeye ve onların kursunu almaya son derece açıktırlar. Bundan dolayı bu çocukların en verimli yaşlarında oldukça profesyonel bir şekilde çalışmaları sağlanır.

Kursumuz ve Robotik Kodlama

Uzman eğitmenlerimizle birlikte eğlendirirken öğretmek deyimini tam olarak sağlıyoruz. Çocukların dersten sıkılmamaları ve oldukça eğlenmeleri için çeşitli aktiviteler yapmaktayız. Onlarla birlikte yeri gelir robot yaparız, yeri gelir nesneleri tanırız. Son derece kaliteli verilen eğitimlerimizle birlikte çocukların geleceklerini inşa etmeleri konusunda sizlere ve onlara yardımcı oluruz.

Küçük yaşlardan itibaren alınacak robotik kodlama eğitimleri ile birlikte son derece başarılı ve kaliteli bir eğitim alınabilmektedir. Bununla birlikte insanların en çok istedikleri şeylerden bir tanesi olan çocuğun küçük yaşlarda yeteneklerinin keşfedilmesi gibi durumlara da kursumuz boyunca sıklıkla rastlayabilirsiniz. Bu nedenlerden dolayı sizlere her zaman için en kaliteli hizmetleri verirken aynı zamanda başarının sağlanması konusunda da emin adımlarla çalışmaktayız. Etika Eğitim olarak çocuklarınızı emin ellere emanet etmek istemez misiniz?