ORTAÖĞRETİM MATEMATİK BİREBİR VE GRUP EĞİTİMLERİ

Ortaöğretim matematik kursu 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrenciler içindir. 8. sınıflar için LGS matematik eğitimleri verilmektedir. Bilişsel Akademi olarak ortaokul matematik derslerinde birebir veya grup eğitimleri şeklinde çözümler sunuyoruz. Her bireyin öğrenme hızı ve düzeyi farklıdır. Öğrencilerin öğrenmeye olan ilgi ve dikkatleri de eğitimlerinde bizim için çok önemli.

Ortaokul Matematik Kursu

Gündelik yaşantımız dâhil hayatımızın her alanında karşımıza çıkan matematik ile birlikte öğrencilere küçük yaşlarda bu ders tam olarak öğretilmelidir. Ortaöğretim matematik kursu ile birlikte 5 – 8. Sınıflar arasında LGS matematik eğitimleri verilmektedir.

Her öğrencinin öğrenme kabiliyeti ve seviyesi farklıdır. Uzman eğitmenlerimiz ile birlikte Etika Eğitim Kurumu olarak butik sınıf anlayışı içerisinde derslerimizi veriyoruz. Bunun yanında isterseniz birebir özel ders niteliğinde ders anlatımlarımız mevcuttur. Kursumuz boyunca öğrencilere gerek ders anlatımları gerekse test çözümleri ile konu anlatımı yapılmaktadır. Kimi zaman teknolojik materyaller ile birlikte anlatılan bu derslerde ezberci eğitimden uzak duruyoruz. Eğitim kurumumuz matematik kursu kapsamında:

  • Öğrencilere konu anlatımı yapılır.
  • Anlatımdan sonra çözülen testlerle birlikte pekiştirme yapılır.
  • Bu esnada öğrencinin varsa eksik yanları tespit edilir. Neden, sonuç ilişkisi içerisinde tekrar ders anlatımı yapılarak konu iyice pekiştirilir.
  • Genel deneme sınavları ile birlikte ise öğrenciye sürekli olarak bir pekiştirme sağlanır.

Ortaöğretim matematik kursu ile birlikte son derece başarılı bir eğitim programı izlenir. Uzman öğretmenlerimiz tarafından verilen bu eğitimler kesinlikle ezber mantığı güdülmeden pratik yollarla birlikte öğrenciye aktarılır.

Etika ve Ortaöğretim Matematik Kursu

Eğitim kurumumuz her öğrenci ile birebir ilgilenmektedir. Eğitim koçluğu dâhil pek çok alanda onlara ücretsiz olarak eğitimler verilmekte sadece derslere değil, sınava hazırlık aşamasında da yanlarında olunmaktadır.

Etkin rehberlik; öğrencilerimizin okul derslerinin takibini ve kariyer günleri yaparak onlara güven aşılıyoruz.

Test Tekniği; Deneme sınavları ve yaprak testlerle birlikte, konulara özel olarak hazırlanan tekrar mahiyetindeki test çözümleri yapıyoruz.

Sosyal; okul ziyaretleri ve aile görüşmeleri gibi sosyal faaliyetler düzenliyoruz. Bunun dışında sosyal etkinliklerle hem öğrencilerin kaynaşmasını hemde sınav stresinden uzaklaşmalarını sağlıyoruz.

Ortaöğretim matematik kursu ile birlikte öğrenciler LGS gibi dev bir sınava hazırlık yapıyorlar. Hayatlarında ilk kez bu denli büyük bir sınava girecek olan öğrencilere bu sınavın önemi vurgulanırken aynı zamanda stres ile nasıl başa çıkmaları gerektiği anlatılmaktadır. Böylelikle her öğrencimizin sınavdan başarı sağlaması için gereken motivasyon kaynağı oluşturulmaktadır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir