KPSS İçin Hızlı Okuma

KPSS, okul hayatı tamamlandıktan sonra artık o ana kadar yaptıklarınızın meyvelerini toplamaya başlayacağınız bir sınavdır. Bu sınav sonrasında kamu kurumlarına giriş yapabilir ve kariyerinize iyi bir başlangıç yapabilirsiniz. Günümüzde en popüler sınavlardan bir tanesi olan KPSS için hızlı okuma kursu alarak bu sınavdaki başarınızı arttırma şansına sahip olursunuz.

Hızlı okuma kursu ile bazı kötü alışkanlıklarınızdan kurtulma şansınız bulunur. Aşağıda yazacağımız maddeler bunlara birer örnek teşkil eder.

  • Sesli Okuma Yapmak: Sesli bir şekilde okumak okuma hızınızı azalttığı gibi anlama oranını da düşürür. Çevreden gelen seslere karşı daha bir hassas olacağınız bu durumdan kurtulursunuz.
  • Satır Takibi: Elle, parmakla satır takibi yapmak sizin okuma hızınızı düşüren ana sebeplerden bir tanesidir. Bu özellikten kurtulmanız gerekir.
  • Geri Dönüşler: Okuduktan sonra anlamadığınızı düşünerek tekrar üzerinden geçmek istersiniz. Bu durum sizin 2 katı daha fazla zamanınızı alır. Özellikle sınavlarda bu hatayı yapmamak için kursu muhakkak almalısınız.
  • Zaman Kaybı: Okuduğunuz metinlerin dili bazen çok ağır olabilir. Özel bir ilgi alanı için yazılmış olan makaleleri okurken sıkılabilir ve dikkat dağınıklığı yaşarsınız. Bu durumdan kısa sürede kurtulmanız şarttır.
  • Stres: KPSS için hızlı okuma kursundan sonra stres diye bir araç sizde olmayacaktır. Okuduğunu anlayan, çalışmış ve bunu bilen bir insan olarak böyle kavramları hayatınızdan uzak tutacaksınız.

Ankara hızlı okuma kursları ile birlikte geleceğinizi şekillendirme konusunda önemli bir adım atabilirsiniz. Bu kurs ile uzman eğitmenlerimizden kısa süreli dersler alacak ve başarıya giden yolda önemli bir mesafe alacaksınız. Kursumuzda toplamda 4 aşamada sizlere başarının anahtarı teslim edilir. İlk gün, ikinci ve üçüncü gün, bilinçlenme ve ileri tekniklere giriş, ustalık dönemleri ile birlikte çok kısa zamanlarda geldiğiniz noktayı görerek ne kadar faydalı bir yetenek kazandığınıza şaşıracaksınız. KPSS için hızlı okuma kursunun size en büyük avantajı görme keskinliği kazandırmaktır. Böylelikle kelimeleri sadece teker teker değil öbekler şeklinde okuyacak ve cümlenin ana merkezine bakarak ne demek istediğini anlayabileceksiniz.

Hızlı Okuma Kurs İçerikleri

Etkin Hızlı Okuma Bilgiler

Okuma ve Anlama Hızınızın Ölçümü

Etkin Hızlı Okuma Egzersizleri

Bilgisayar destekli programlar

Çalışma Kitabımız

Basılı kaynaklar (kitaplar, dergiler, gazeteler, web siteleri, e-posta vb)

Hızlı Okumayı Etkileyen Faktörler

Etkin Hızlı Okuma Sistemi

Fotografik Okuma

Ön Okuma

Hızlı Okuma

Detaylı Okuma

İleri Okuma Teknikleri

Esnek Okuma

Tarama Teknikleri

Göz Atma Teknikleri

Seçici Okuma

Etkili gözden Geçirme

Not Alma

Zihin Haritaları Çıkarma

Amaçlı Okuma

Aktif Okuma

Ana düşünce, yardımcı düşünce, konu tespit etme

LKS, YKS ( TYT-AYT ), ALES, DGS, KPSS Paragraf Soruları Çözümlerinde Dikkat Edilecek Hususlar

Sınav Odaklı Dikkat Soruları

Sınavlarda Ön Hazırlık

Form Doldurma

Soru Köklerini Okuma

Şıkları Net Görme

Olumlu Olumsuz Soru Köklerini Ayırma

Çeşitli Egzersizler

Soru Çözümleri

LKS, YKS ( TYT-AYT ), ALES, DGS, KPSS grubun ihtiyacına göre belirlenir.