KONSANTRASYON, DİKKAT VE HIZLI OKUMA EGZERSİZLERİYLE HERKES HIZLI OKUYABİLİR.

Etkin hızlı okuma kursu ile sınav hazırlıklarında ve sınavlarda zaman kazanacaksınız. Kurslarımızda hızlı okuma teknikleri teorik olarak verilmez. Hızlı okuma eğitimlerinde sürekli metin okuma çalışmaları ve egzersizler yapılır.

 • Kursumuzdaki ilk okuma hızınızı unutmayın!
  İlk günden okuma hızınız en az %50 artacak! %50 çok az; isterseniz bu yüzdeyi daha üstlere çıkarabiliriz. İlk okuma hızınızın 3- 4 katı hatta 5 katı hızlı okumaya ne dersiniz. Kursumuza başlayalım mı?Anlama Kapasiteniz Okuma hızınıza bağlı olarak anlama hızınızın da arttığını göreceksiniz. Okuduğunuz metinlerle ilgili detay sorularına verdiğiniz cevaplarla bunu size ispat edeceğiz. Dikkat ve konsantrasyonunuzun da artacağını hatırlatmak isteriz.

  ETKİN HIZLI OKUMA VE SINAV TEKNİKLERİ KURSU PROGRAM İÇERİĞİ

  Etkin hızlı okuma dikkatin ve anlama gücünün çok yüksek olduğu, zihnin son derece elâstik bulunduğu büyük disiplin isteyen anlayarak bir okuma şeklidir. Yani hızlı okuma, çok hızlı ve net görme biçimidir. Gözlerimizin, görme konusunda eğitimli olmasını sağlamaktır. Hızlı Okuma tekniği, çeşitli göz egzersizleri vasıtasıyla, gözün algılama kapasitesini ve duraklama esnasında gözün okuma alanını geliştirme temeline dayanmaktadır. Yani önce HIZLI VE NET GÖRMEYİ öğretebilmektir.

  Ahmet Yaşar Zengin

  ETKİN HIZLI OKUMA VE SINAV TEKNİKLERİ

  Anlayarak hızlı okuma ve sınav teknikleri eğitimlerimize başlamadan önce kursiyerlerimizin okuma alışkanlıkları ile ilgili bir anket yapılır ardından da okuma hızla ölçülür. Daha sonra kursumuzla ilgili bilgilendirme yapıldıktan sonra aşağıdaki çalışmalar planlamalara göre yapılır.

İleri Okuma Yöntemleri

İleri okuma yöntemleri için en önemli kural gözlerin geliştirilmesidir. Gözünüzün hızı, görme açısı ve genişliği özellikleri geliştikçe daha iyi okuyabilirsiniz. Bu özellikler sizin okuma hızınızı ve anlama oranınızı ciddi şekilde değiştirir.

Günümüzde okuma yapmanın öneminden bahsetmeyeceğiz elbette. Ancak bu okuma hızınızı geliştirerek zamandan kazanma konusuna biraz değinmek istiyoruz. Çünkü eğitim kurumumuzda alacağınız bir kurs ile birlikte sınavlarınıza daha iyi hazırlanacak, hayatın akşını daha rahat yakalayabileceksiniz. Bu özelliklerinizin gelişmesi ile birlikte sizlerin de kendinize güveni artacaktır. Özellikle sınavlara hazırlık aşamasında kendinizi daha motive hissedecek ve içinizdeki gücün farkına varacaksınız. Peki, bu durumlar nasıl meydana gelecek? Eğitim kurumumuzda nasıl bir kurs alarak ileri okuma yöntemleri ile sınavlarda ve hayatınızda başarıl olacaksınız?

 • Görme Kapasiteniz Artacak: Normalde 2 kelimeyi yan yana okuyabiliyoruz. Peki, 7 – 8 kelimeyi yan yana veya alt alta 2 satır halinde aynı anda okuyabilir misiniz? İşte bunu kursumuzda gerçekleştireceksiniz.
 • Kelime Dağarcığınız Genişleyecek: Bu yöntemlerin başarıya ulaşması için kelime bilginizin genişlemesi gerekir. İşte kursumuzda kısa süreli eğitimlerle bu özelliğe kavuşacaksınız.
 • Eski Okuma Alışkanlarına Son: Şu ana kadar bildiğiniz okuma artık mazide kalacak. İleri okuma ile birlikte yepyeni bir okuma alışkanlığı edineceksiniz.
 • Konsantrasyon: Kitap okurken etrafınıza çok mu ilgi gösteriyorsunuz? Bu şekilde okuduğunuz bir işe yaramaz. Okuma esnasında sadece yaptıklarınıza odaklanacaksınız.

Bu özellikleri kazandıktan sonra artık ileri okuma yöntemleri konusuna dönebiliriz. Peki, bu özellikler nasıl kazandırılıyor?

İleri Okuma Teknikleri

 • Aktif Okuma Tekniği: Görme keskinliğinizin eğitim ile arttırılması mümkündür. Bu özelliklerin geliştirilmesini uzman eğitmenlerimiz ile gerçekleştirebilirsiniz.
 • Esnek Okuma Tekniği: Bu teknik hangi tür metinleri hangi hızda okumanıza karar vermenizi sağlar. Sonuçta her metin belirli bir hızda okunamaz.
 • Seçmeli Okuma Tekniği: Bu teknik ile metnin ana fikrini anlayabilirsiniz. Hızlı bir şekilde metin hakkında fikir sahibi olmak için bu tekniği kullanırız.
 • Tarama Tekniği: Kocaman bir metin içerisinde aradığınız bir anahtar kelime olabilir. Onu bulma konusunda metni tarayabilirsiniz.
 • Kaymağını alma Tekniği: İleri okuma yöntemleri içerisinde sonuncu yöntem budur. Bu yöntem ile birlikte okuduğunuz metnin başlıklarına ve alt başlıklarına hızlı bir şekilde göz atabilirsiniz.