HEM OKUMA HEM DE ANLAMA HIZINIZ ARTSIN ! SINAVLARDA ZAMAN ÖNEMLİ

Etkin hızlı okuma kursu ile ilk günden hızlı okuyup daha iyi anlayacaksınız. LGS, YKS ( TYT-AYT ), KPSS, DGS, ALES, YDS’ ye hazırlanan öğrencilere yönelik anlayarak hızlı okuma teknikleri yanında öğrendiklerini sınavlarda uygulamaları için sınav teknikleri eğitimi vermekteyiz.

ETKİN HIZLI OKUMA VE SINAV TEKNİKLERİNDE ETİKA EĞİTİM

Uzun yıllar farklı isimde eğitim veren kurumumuz franchise sistemlerinin eğitim anlayışını geliştirememesi, kendilerini ve kullandıkları sistemi yeniliyememesi, kursiyerlere olan maliyetleri arttırmaları, eğitim verdikleri kurumlarda aynı kaliteyi sağlayamamaları, ticari kaygılardan dolayı kaliteden ödün vermeleri ve bu işi sadece maddi çıkar olarak görmelerinden dolayı yeni bir anlayış ve yeni bir isimle tamamen öğrenci merkezli eğitimlerimize devam etmekteyiz.

Neden Kendi İsmimiz?

Anlayarak hızlı okuma teknikleri önemli olan öğrencinin isteyerek eğitimlerimize katılmasıdır. Eğitime başladığımız günden beri kursiyerlerimize ilk söylediğimiz şey şuydu: ‘Biz burada sadece teknikleri veriyoruz. Bizim görevimiz hızlı okuma tekniklerini en iyi şekilde sizlere aktarmak, gelişiminizi takip etmek ve egzersizlerin yapılışlarını planlamak…’

Bu eğitimin başarılı olmasının ön koşulu öğrencinin istekli olması ve etkin hızlı okuma alışkanlığını kazanana kadar hatta kazandıktan sonra belli egzersizleri belli disiplin içinde yapmaktır. Eğitmenlerimiz ilk derslerde kursiyerlerimize hızlı okuma için bir başlangıç yapar.  Daha doğrusu onların hızlı okumasını sağlayarak eğitimlere gereken önemi verirlerse okuma ve anlama hızlarının daha da artacağını gösterirler. Sınav tekniklerinde de tecrübeli eğitimcilerimiz öğrencilerin sınav kaygılarını azaltmak, sınavlarda zaman kazandırmak, soruları doğru çözmek için soruların doğru anlaşılması ve özellikle Türkçe paragraf konularında soruların çözümlerinde dikkat edecekleri hususlarda bilgilendirme yapmak, çeşitli testler uygulayarak pratik kazanmalarını ve öğrendiklerini uygulamalarını sağlanmaktadır.

Etkin hızlı okuma ve sınav teknikleri eğitiminde bilinçli velilerin ya da bireylerin eğitim planlamalarında araştırmacı olduklarını marka isimler yerine marka eğitmenlere gittiklerini gördük. Bugüne kadar kurumumuzda eğitim alan binlerce kişinin memnuniyeti sayesinde çok iyi fısıltı reklamı oluşturduk ve bu sayede franchising sisteminden çıkıp kendi eğitim sistemimizle yola devam etmeye karar verdik.

Eğitmen eğitimleri veren kurumumuzun amacı; Türkiye’ de anlayarak hızlı okuma teknikleri eğitimini yaygınlaştırarak herkesin bu eğitimlerden yararlanmasına katkıda bulunmak.

İleri Okuma Yöntemleri

İleri okuma yöntemleri için en önemli kural gözlerin geliştirilmesidir. Gözünüzün hızı, görme açısı ve genişliği özellikleri geliştikçe daha iyi okuyabilirsiniz. Bu özellikler sizin okuma hızınızı ve anlama oranınızı ciddi şekilde değiştirir.

Günümüzde okuma yapmanın öneminden bahsetmeyeceğiz elbette. Ancak bu okuma hızınızı geliştirerek zamandan kazanma konusuna biraz değinmek istiyoruz. Çünkü eğitim kurumumuzda alacağınız bir kurs ile birlikte sınavlarınıza daha iyi hazırlanacak, hayatın akşını daha rahat yakalayabileceksiniz. Bu özelliklerinizin gelişmesi ile birlikte sizlerin de kendinize güveni artacaktır. Özellikle sınavlara hazırlık aşamasında kendinizi daha motive hissedecek ve içinizdeki gücün farkına varacaksınız. Peki, bu durumlar nasıl meydana gelecek? Eğitim kurumumuzda nasıl bir kurs alarak ileri okuma yöntemleri ile sınavlarda ve hayatınızda başarıl olacaksınız?

  • Görme Kapasiteniz Artacak: Normalde 2 kelimeyi yan yana okuyabiliyoruz. Peki, 7 – 8 kelimeyi yan yana veya alt alta 2 satır halinde aynı anda okuyabilir misiniz? İşte bunu kursumuzda gerçekleştireceksiniz.
  • Kelime Dağarcığınız Genişleyecek: Bu yöntemlerin başarıya ulaşması için kelime bilginizin genişlemesi gerekir. İşte kursumuzda kısa süreli eğitimlerle bu özelliğe kavuşacaksınız.
  • Eski Okuma Alışkanlarına Son: Şu ana kadar bildiğiniz okuma artık mazide kalacak. İleri okuma ile birlikte yepyeni bir okuma alışkanlığı edineceksiniz.
  • Konsantrasyon: Kitap okurken etrafınıza çok mu ilgi gösteriyorsunuz? Bu şekilde okuduğunuz bir işe yaramaz. Okuma esnasında sadece yaptıklarınıza odaklanacaksınız.

Bu özellikleri kazandıktan sonra artık ileri okuma yöntemleri konusuna dönebiliriz. Peki, bu özellikler nasıl kazandırılıyor?

İleri Okuma Teknikleri

  • Aktif Okuma Tekniği: Görme keskinliğinizin eğitim ile arttırılması mümkündür. Bu özelliklerin geliştirilmesini uzman eğitmenlerimiz ile gerçekleştirebilirsiniz.
  • Esnek Okuma Tekniği: Bu teknik hangi tür metinleri hangi hızda okumanıza karar vermenizi sağlar. Sonuçta her metin belirli bir hızda okunamaz.
  • Seçmeli Okuma Tekniği: Bu teknik ile metnin ana fikrini anlayabilirsiniz. Hızlı bir şekilde metin hakkında fikir sahibi olmak için bu tekniği kullanırız.
  • Tarama Tekniği: Kocaman bir metin içerisinde aradığınız bir anahtar kelime olabilir. Onu bulma konusunda metni tarayabilirsiniz.
  • Kaymağını alma Tekniği: İleri okuma yöntemleri içerisinde sonuncu yöntem budur. Bu yöntem ile birlikte okuduğunuz metnin başlıklarına ve alt başlıklarına hızlı bir şekilde göz atabilirsiniz.

Tüm kursiyerlerimiz online hızlı okuma eğitimlerimizden ücretsiz 1 yıl faydalanabilir. Eğitimlerimizde kullandığımız yöntem ve kitap tamamen kurumumuza aittir.