Hızlı okuma teknikleri kursu grupları yaş ve eğitim durumuna göre değişmektedir.

İlkokul Hızlı Okuma Grupları

1, 2, 3 ve 4. sınıf öğrenciler içindir. Öğrenme güçlüğü ( disleksi ) yoksa ya da öğrencide okuma bozukluğu, akranlarına göre yavaş okuma bu eğitim için çok erken diyoruz.

Okuma güçlüğü, disleksi, okuma bozuklukları ya da çok yavaş okuma varsa ilköğretim hızlı okuma eğitimleri birebir yapılır. Ders saatine öğrenci görüldükten sonra karar verilir.

Ortaöğretim Hızlı Okuma Grupları

Hızlı okuma eğitimlerimiz 3 ya da 2 hafta şeklinde planlanır. 5, 6, 7. sınıf öğrenciler katılabilir. 8. sınıf öğrencileri yetişkin hızlı okuma ya da sınav grupları ile beraber alıyoruz.

Hızlı okuma teknikleri kursu 2 ya da 3 haftalık planlanır. Yeni nesil paragraf soru çözümleri ile hızlı okuma eğitimi tamamlanır.

Hızlı Okuma Teknikleri

LGS için hızlı okuma Kursu almaya başladığınız zaman karşınıza birçok teknik çıkacaktır. Bunları birer kelime ile özetlemek gerekirse eğer şunları söyleyebiliriz.

  • Aktif Okuma Tekniği: Bir metni her şeyi ile okumak ve anlamak istediğinizde kullanacağınız bir tekniktir.
  • Esnek Okuma Tekniği: Bu teknik ile hangi metinleri hangi teknik ile okuyacağınıza karar verirsiniz.
  • Seçmeli Okuma Tekniği: Okuyacağınız metinde tarama yapar ve gereksiz olan bilgileri metinden uzaklaştırırsınız.
  • Göz Gezdirme Tekniği: Metnin ana fikrini anlamak için yapılan bir çeşit taramadır.
  • Tarama Tekniği: Belirlenen anahtar kelimeleri metinde ararsınız ve o cümleler üzerine yoğunlaşırsınız.

LGS için hızlı okuma kursu ile birlikte sınava hazırlık süreciniz daha da kısalacaktır. Bunun yanı sıra elde edeceğiniz bu yeteneği hayatınızın her alanında kullanacaksınız. Hızlı okuma ve anlama yeteneği ile birlikte rakiplerinizden her zaman birkaç adım önde olacağınızı söyleyebiliriz. Eğitim kurumumuzda bununla ilgili kurs almak isterseniz eğer uzman eğitmenlerimiz sizlere eşlik edeceklerdir.

Lise ve Üniversite Hızlı Okuma Grupları

8. sınıftan sonra olan ve sınav hazırlığı üçerisindeki herkes bu grupta eğitim alabilir. 8. sınıflar, lise ve üniversite öğrencileri için yapılan hızlı okuma çalışmalarında sınav odaklı çalışılır.

Anlayarak ve hızlı okuma teknikleri kursu 2 ya da 3 haftalık planlanır. Yeni nesil paragraf soru çözümleri ile hızlı okuma eğitimi tamamlanır.

YKS İçin Hızlı Okuma

Gençlerin geleceklerinin belirlendiği en önemli sınavlardan bir tanesi de YKS sınavıdır. Birkaç yıl çalıştıktan sonra sınava giriş zamanı tüm bilgiler kimi zaman karıştırılabiliyor ve sonrasında bir heyecan fırtınasıdır gidiyor. İşte bunların önüne geçebilmek, öğrencilerin kendine olan güvenlerini arttırabilmek gibi nedenlerden dolayı YKS için hızlı okuma kursu almalısınız. Eğitim kurumumuzda uzman eğitmenlerimiz tarafından verilen bu kurs ile birlikte sınava hazırlık sürecinizi daha stressiz ve sancısız bir şekilde gerçekleştirmeniz mümkündür.

Ankara’da hızlı okuma kursu için eğitim veren kurumumuz ile birlikte kısa zamanda hızlı okuyup anlayabileceksiniz. Peki, YKS sınavı ve diğer sınavlardan için bunun size faydası ne olacak?

  • Hafızanız gelişecek, öğrendiklerinizi daha zor unutacaksınız.
  • Okuduğunuz yeri bir sefer okuyacak ve anlayacaksınız.
  • Normal hızınızdan çok çok daha hızlı bir şekilde okuma yapacaksınız. Böylelikle sınava hazırlık süreciniz kısalmış olacak.
  • Özgüveniniz artacak.
  • Sadece sınav hazırlık sürecinde değil, sonrasında da çok faydasını göreceğiniz bir yetenek kazanmış olacaksınız.

 

Yetişkin Hızlı Okuma Eğitimi Gruplarımız

Bu grubumuza yetişkin kursiyerler alınır. Amaçları anlayarak ve hızlı okumak olan kitapseverlerden oluşur. İyi bir okur olmaları için bir metni nasıl okumaları konusunda eğitim alırlar. Hızlı okuma kursu sonunda amaçlarına ve metnin içeriğine göre kendi okuma tekniklerini belirleyecekleri davranışlar edinirler.

Anlayarak ve hızlı kitap okuma teknikleri eğitimi 2 ya da 3 haftalık planlanır.

Sınavlara Hazırlananlar İçin Hızlı Okuma Eğitimleri 

LGS Hızlı Okuma Eğitimleri

YKS (  TYT – AYT ) Hızlı Okuma Eğitimleri

ALES Hızlı Okuma Eğitimleri

DGS Hızlı Okuma Eğitimleri

KPSS Hızlı Okuma Eğitimleri

YDS Hızlı Okuma Eğitimleri

TUS Hızlı Okuma Eğitimleri