Hızlı Okuma Eğitim Sürecinin Takibi

MEB onaylı hızlı okuma sertifikası veren kurumumuz bugüne kadar birçok kursiyere bu eğitimleri başarılı bir şekilde vermiştir. Etika Eğitim ( Bilişsel Akademi ) bireysel ve kurumsal hızlı okuma eğitimi vermeye devam etmektedir. Eğitim verdiğimiz kurumlardan bazıları: TUİK, ASO Teknik Koleji, Beytepe Koleji, Ardas, TAB Koleji, Güven Özener Kişisel Gelişim Kursu

Anlayarak hızlı okuma ve sınav teknikleri eğitimini kişiler kendileri de yapabilir. Yani belli bir disiplin içerisinde kendi kendinize yapacağınız bir eğitimdir. Kursiyerlerimize kursumuzun ilk saatlerinde bunu zaten belirtmekteyiz.

Neden buradasınız?

Biz bu eğitimlerde kendimizi bir futbol takımındaki teknik adamlara benzetmekteyiz. Egzersizlerinizi takip ediyor, tecrübelerimizi sizinle paylaşıyor belli bir disiplin içinde eğitiminizi tamamlamanızı sağlıyoruz. Sahada verdiğimiz teknikleri, yaptığınız egzersizleri ve diğer çalışmaları birleştirdiğimizde başarı kaçınılmaz olmaktadır. Ayrıca şunu belirtmek isterim bu eğitimin alışkanlık haline gelmesi ve kalıcı olması için belli bir süre öğrenme ve anlama hızınıza göre size bir program düzenlemekteyiz.

Eğitim sürecinizin takibine gelince kursumuza başladığınız ilk gün okuma ve anlama ölçümleriniz yapılmakta, süreç içerisinde bu ölçümler tekrarlanmaktadır. Kurs sonuna hatta kurs bittikten  2-3 ay sonra da ölçümleriniz alınmaktadır. Eğitimlerimize başladığınız gün ve eğitim sürecinde eğitim sürecinin bitiminde yapılan ölçümlerle okuma ve anlama hızınızda ki gelişim sizlerle paylaşılmaktadır.

Bu güne kadar yaptığımız eğitimlerde okuma ve anlama hızınızın üç haftalık bir eğitimle en az % 100 arttığını görmekteyiz. Bu oran öğrenciden öğrenciye değişmektedir. Okuma hızını 3 hatta 4 katına çıkaran öğrencilerimiz vardır.

Sınav Teknikleri Eğitimi

Sınav teknikleri eğitimlerini sınav gruplarına ( LGS, TYT-AYT,ALES,DGS, KPSS, YDS ) vermekteyiz. Yetişkin serbest gruplar bu eğitimlere isterlerse katılmayabilirler. Sınav teknikleri eğitiminde de süreç ciddi bir şekilde takip edilmektedir. Anlayarak hızlı okuma eğitiminde aldığınız kazanımları sorular üzerinde uyguluyorsunuz. Evet, paragraf soruları başta olmak testler üzerinde soru çözüm teknikleri bu alanda uzman eğitim kadromuz tarafından sizlere aktarılmakta, uygulamalar yapılmaktadır.Sınav tekniklerinde soru çözümleri dışında süreyi kullanma, optik okuyucu doldurmaya kadar bir çok çalışma yapılmaktadır.

MEB onaylı hızlı okuma sertifikası alıp hızlı okuma eğitmeni olmak istiyorsanız hızlı okuma eğitici eğitimlerine katılın!