Disleksi Kursu Ankara

Bilişsel Akademi disleksi kursu özel BEP programndan oluşur. Grup şeklinde eğitimler verilmez. Toplam eğitim süresi ve ders saat süresi öğrenciye göre belirlenir. 

Disleksi, uzmanlar tarafından tanısının konulup tedavisinin yapılması gereken özel bir durumdur. Çocukların bazıları diğerlerinden farklıdır. Çocuğunda farklılık hisseden anne babalar hemen bir uzmana danışmalıdır. Disleksi son zamanlarda çok fazla konuşulduğundan okuduğuyla ilgili soruları yanıtlayamayan veya anlamayla ilgili problem yaşayan her çocuğa disleksi muamelesi yapılır. Bu doğru değildir.

Öncelikle disleksinin ne olduğunu bilmekte fayda var. Disleksi, çocukların doğru okumasını, akıcı okumasını zorlaştıran bir rahatsızlıktır. Ömür boyu süren öğrenme rahatsızlığıdır. Dünya üzerindeki çocukların yüzde 17 gibi bir oranında disleksi olduğu ifade edilmektedir. Kesin ve kalıcı bir ilaç tedavisi yoktur. Fakat erkenden teşhis edilip kursumuzun eğitimlerine katılması ve doğru adımların atılması durumunda olumlu anlamda gelişme göstereceklerdir.

Disleksi Eğitiminin Faydaları Nelerdir?

Çocuklarda, fiziksel, psikolojik ve yapısal sorunlar olabilir. Çocuklarında ortaya çıkan her türlü problem anne babayı derinden etkiler. Çözüm bulmak için var gücüyle çaba sarf ederler. Disleksi rahatsızlığı olan çocukların hiç vakit kaybetmeden uzmanlar tarafından tedavi altına alınması ve iyi bir kurumdan eğitim alması gerekir. Aşağıdaki belirtileri fark eden anne babaların önce bir uzmana ardından kurumumuza getirip çocuklarının gelişimine yardımcı olmalıdır. Disleksinin belirtileri şunlardır:

  • Konuşma çağına gelmelerine rağmen konuşamaması veya kelimeleri çıkarmakta zorlanması
  • Nesneleri, maddeleri, objeleri isimlendirmede hatalar yapması
  • Kelimeleri ve cümledeki kelimelerin yerlerini karıştırması
  • Kitap, defter gibi en kolay öğrenilen nesneleri dahi karıştırması veya yanlış öğrenmesi
  • Konuşmalarının peltek olması
  • Yönleri yanlış kullanması, doğu yerine batı, batı yerine doğu demesi
  • Sebepsiz yere ağlama ve gülmesi
  • Rakamları okurken karıştırması
  • Yürürken çarpması ve yalpalaması

Disleksi Kursu Tedavi Yapabilir mi?

Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki disleksi bir öğrenme rahatsızlığıdır. Zeka geriliği asla değildir. Günümüzde NASA’da çalışan iki kişiden birinde disleksi olduğu bilinmektedir. Disleksi orta ve üst seviyede zekaya sahip olanlarda görülür. Kursumuz tedavi amaçlı hizmet vermez. Çünkü disleksi ile ilgili tanının konması ve tedavisinin yapılması uzman tarafından yapılmalıdır. Kursumuz, disleksi olan çocukların eğitimlerine destek verir.

Disleksinin çeşitleri vardır. Çeşitleri ne olursa olsun bütün bu rahatsızlığı yaşayan çocuklarımıza eğitimlerimizle psikolojik destek vererek okuma ve yazmalarında yardımcı olmaktayız. Her çocuğumuza özel psiko-pedagojik yaklaşımla yaklaşmaktayız. Konuyla ilgili bilgiye ve yılların tecrübesine sahip kadromuz, en yeni modern teknikleri ve metotları kullanarak çocuklara eğitsel terapiler uygulayarak özel eğitim gerçekleştirmekteyiz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir