Bilişsel Akademi Diksiyon Kursu

Diksiyon kurslarımız tiyatro sanatçıları ve Türk dili edebiyatı öğretmenlerimiz eşliğinde verilmektedir. Kendinizi daha güzel ve etkili ifade etmek istiyorsanız diksiyon kursu için sizleri kurumuza bekliyoruz.

Diksiyon Kurs Süresi ve Günleri

Hafta İçi: Salı – Perşembe Günleri

Saat: 18:00 – 20:30

Hafta Sonu: Cumartesi – Pazar

Saat: 16:00 – 18:30

Diksiyon kurslarımız 1 ay süremekte, haftada iki gün şeklinde yapılmaktadır. 

Gruplarımız 8-12 kişilik arasında değişmektedir.

Kurs sonunda MEB onaylı diksiyon kursu sertifikası verilmektedir.

Diksiyon kursu ücretimiz 499 TL’ dir.

Diksiyon Ve Hitabet Eğitimleri

Her insan doğuştan konuşma yeteneğine sahiptir. Fakat bazı insanlar vardır ki konuştuğundan dinlemek büyük bir işkencedir. Bazı insanların konuşmalarını ise dinlemeye doyamayız. İşte konuşulduğundan kelimeleri, düşünceleri ve sesleri belli bir ahenkte kullanma sanatına diksiyon denir. Etkili ve güzel söz söylemek insanların bir kısmında doğuştan gelen bir yetenektir. Etkili konuşmak, eğitim ve bilgi ile geliştirilebilir.

Diksiyon için doğru eğitimin alınması şarttır. Geliştirilmeye açık ve yatkın olan konuşma kabiliyetinizi yılların tecrübesine sahip kurumlarda etkili ve güzel hale getirebilirsiniz.  Haberleri sunan spikerlerin düzgün ve akıcı konuşmasına ulaşabilmek herkes için mümkün olmayabilir. Spikerler kadar olamasa da dikkat çekici ve akıcı konuşmak için kurumumuzun kurslarından yardım alabilirsiniz.

Güzel ve Akıcı Konuşma İçin Diksiyon

İnsanlar çalıştıkları yerde belli bir kariyer elde edebilmek, okulunda başarılı olabilmek veya kendini geliştirmek için diksiyon kurlarına gider. Hayatın her alanından konuşma önemlidir. Etkileyici bir konuşmaya sahip olan öğretmen öğrencileri üzerinde daha tesirli olacaktır. Halkla İlişkiler departmanındaki diksiyonu düzgün çalışan, insanlar üzerinde güzel etkiler bırakacaktır. Kurumumuzda, güzel ve akıcı konuşma adına gerekli diksiyon kursları verilmektedir.

Kadromuz, alanında uzman eğitimcilerden oluşur. En az 3 yıllık tecrübeye sahip olan kadromuz, diksiyon adına dünya çapında değerli kitapları ve dokümanları kullanmaktadır. Son dönemin gelişmiş teknolojileriyle donatılmış sınıflarımızda yapılan eğitimlerde modern teknikler kullanılır. Verdiğimiz eğitimlerin neticesinde azmeden ve uzman kadromuzun verdiği çalışmaları yerine getiren herkes diksiyonunun güzelleştirerek akıcı ve güzel konuşmayı başarmıştır.

Diksiyon Kursu ve Türkçe’nin Kullanımı

İnsanlar duygu ve düşüncelerini konuşarak karşısındaki kişiye aktarır. Düşüncelerin aktarımında duygular konuşmalara tesir edebilir. Diksiyon kursunda, söylenecek düşüncelerin söyleyişin ve Türkçe’nin inceliklerini dikkate alarak konuşmanın eğitimlerini vermekteyiz. Türkçe’nin doğru kullanılması, kelimelerin doğru ifade edilmesi, etkili konuşma için doğru söz öbeklerinin seçilmesi ve vurgulamanın doğru yerde yapılmasıyla diksiyon geliştirilir. Kursumuzda verdiğimiz güzel konuşma sanatının incelikleriyle harika diksiyona sahip olabilirsiniz.

Diksiyonun geliştirilmesi için herkeste bulunan konuşma yeteneğine ihtiyaç vardır. Konuşma yeteneği olan her birey kurumumuzda diksiyon eğitimi alarak etkili ve akıcı konuşma yapabilir. Bunun için kişilerin ihtiyacı olan şey kurumumuzun kaliteli eğitimi, kullandığımız kaliteli dokümanlar, alanında en iyi olan eğitmenler ve azimdir.