ALES İçin Hızlı Okuma

ALES, insanların akademik hayatlarını değiştiren çok önemli bir sınavdır. Bu sınavda alacağınız derece ile birlikte akademik kariyeriniz başlar veya bitebilir. Geleceğinizi şekillendiren bu sınavda başarıyı sağlamak için eğitim kurumumuza sizleri davet ediyoruz. Başarının anahtarının ise ALES için hızlı okuma kursundan geçtiğini şimdiden belirtelim.

Uzman eğitmenlerimiz ile birlikte verdiğimiz eğitimlerde en önemli olgu kesinlikle hızlı bir okuma yapabilmekten geçer. Çünkü rakiplerinizden hem sınava hazırlık aşamasında hemde sınav esnasında bir adım önde olmanızı sağlayacak olan özellik budur. Ülkemizde özellikle ALES sınavı için zaman yetiştiremeyen pek çok kişi olduğunu biliyoruz. İşte bu nedenlerden dolayı kursumuza gelerek zaman sıkıntısını ortadan kaldırabilirsiniz. Üstelik burada öğrendiklerinizi kariyeriniz boyunca sürekli kullanacağınızdan da emin olabilirsiniz. ALES için hızlı okuma kursu bir zaman kaybı değil, kesinlikle size zaman kazandıracak en önemli gelişmelerden bir tanesidir.

Hızlı Okuma Kursu Avantajları

Özellikle bu sınav genelinde zaman problemi yaşayan pek çok kişi var. Yetiştiremeyen, hiç soru dahi görmeden sınavdan çıkan kişiler bulunuyor. İşte bu rakiplerinizden bir adım önde olabilmek için hızlı okuma kursu sizin yol güzergâhınızdır. Peki, bu kursu alınca ne olacak?

  • Eski okuma alışkanlıklarınızdan tamamen kurtulacaksınız.
  • Yeni bir okuma alışkanlığı kazanacak ve kelimeleri gruplar halinde okuyacaksınız.
  • Sınava hazırlık süresinde ve sınavda okurken ne kadar vakit kazanabildiğinize şaşıracaksınız.
  • Hızlı okuma, hızlı anlama gibi etkinlikler sonunda hızlı düşünmeyi de getirir. Hayatınız sizin hızınıza yetişemeyecektir.

Özellikle sınav hazırlık zamanlarından önce alınacak bu kurs sizi birkaç kat daha başarılı kılacaktır. Öğrenciyseniz sadece sınavda değil derslerinizde de, çalışıyorsanız işyerinizde de ve akademik kariyer planlıyorsanız ondan sonraki yaşantınızda Ankara hızlı okuma kursu faydalarını muhakkak göreceksiniz. Akademik kariyer planlayan kişilerin girdiği ALES için hızlı okuma kursu ile birlikte hayatınızın bir anda ne kadar değiştiğine şaşıracaksınız. Eğitim kurumumuzda bu konularda uzman eğitmenlerimiz tarafından verilen kurslar ile birlikte kısa zamanda öğrenecek ve yapacağınız egzersizler sonrasında usta okuyucu olarak karşımıza çıkacaksınız.

Hızlı Okuma Kurs Programı

Etkin Hızlı Okuma Bilgiler

Okuma ve Anlama Hızınızın Ölçümü

Etkin Hızlı Okuma Egzersizleri

Bilgisayar destekli programlar

Çalışma Kitabımız

Basılı kaynaklar (kitaplar, dergiler, gazeteler, web siteleri, e-posta vb)

Hızlı Okumayı Etkileyen Faktörler

Etkin Hızlı Okuma Sistemi

Fotografik Okuma

Ön Okuma

Hızlı Okuma

Detaylı Okuma

İleri Okuma Teknikleri

Esnek Okuma

Tarama Teknikleri

Göz Atma Teknikleri

Seçici Okuma

Etkili gözden Geçirme

Not Alma

Zihin Haritaları Çıkarma

Amaçlı Okuma

Aktif Okuma

Ana düşünce, yardımcı düşünce, konu tespit etme

LKS, YKS ( TYT-AYT ), ALES, DGS, KPSS Paragraf Soruları Çözümlerinde Dikkat Edilecek Hususlar

Sınav Odaklı Dikkat Soruları

Sınavlarda Ön Hazırlık

Form Doldurma

Soru Köklerini Okuma

Şıkları Net Görme

Olumlu Olumsuz Soru Köklerini Ayırma

Çeşitli Egzersizler

Soru Çözümleri

LKS, YKS ( TYT-AYT ), ALES, DGS, KPSS grubun ihtiyacına göre belirlenir.